www.mtbo.cz www.mtbo.sk www.sixnumbers.cz www.pytlakovaschovanka.info http://ruskaruleta.ok24praha.cz www.vlaska.cz www.mtboliga.cz http://bikefest.humlak.cz/ http://www.jason-drson.com http://www.orlickybloudil.cz http://www.maudi.cz/maudicup2013


RockyBoy - otočný mapník vhodný pro veškeré aktivity na kole s mapou - pro závodění i turistiku

Mapník RockyBoy je velmi lehký (278 gramů s deskou 28), jednoduchý a spolehlivý. Při jízdě s mapníkem RockyBoy se Vám "neklepe" mapa, takže na ni dobře vidíte. Dobré čtení mapy je usnadněno i umístěním otočné desky ve výšce 10 cm nad osou řídítek. Mapník RockyBoy se skládá se základny a otočné desky. Základna mapníku RockyBoy je vyrobena z duralové pásoviny, má přírodní barvu hliníku a tvoří ji tři nožky: dvě přední se upínají na řidítka plastovými svorkami pro opakované použití a třetí na představec (plastovým zdrhovacím páskem). Na základnu je přišroubována otočná deska s průhlednou krycí fólií, pod kterou se vkládá mapa. Krycí fólie je plně odnímatelná, k desce je připevněna ze 3 stran pomocí gumových smyček a háčků, čtvrtá strana je připevněna DualLock "suchými zipy". Můžete střídat více typů (rozměrů) desek dle velikosti použité mapy.

 Stáhněte si:  Návod na montáž a údržbu mapníků RockyBoy


Tipy & triky k montáži
 • Jak připevnit mapník na řídítka?
  Přední - kratší a již ohnuté - nožky posaďte na řídítka, dlouhá nožka nechť směřuje od řidítek dozadu. Přední nožky se připevňují na řídítka plastovými svorkami, které jsou součástí dodávky mapníku. Třetí (zadní) nožka, která z mapníku "trčí" neohnutá, se připevňuje na představec takto: ohněte tuto nožku tak, abyste dosáhli vodorovného umístění desky - to závisí na délce a sklonu Vašeho představce. Namodelujte si správné ohnutí nožky dopředu například drátem, pak nožku ohněte proti směru jízdy - viz obrázek. Ohnutou nožku pčípadně zkraťte (nůžkami na plech nebo pilkou) dle vzoru předních nožek, aby plocha dosedu na představec byla 15-20 mm. Dokulata opilujte oba rohy i hrany. Na dosedací plochu třetí nožky přilepte přiloženou samolepicí gumovou podložku a omotejte nožku s podložkou dokola textilní či plastovou páskou. Připevněte zadní nožku k představci jedním dlouhým plastovým zdrhovacím páskem (který je součástí dodávky) tak, že vytvoříte "osmičku" držící nožku u představce (jednou smyčkou) a kotvící nožku mapníku mezi šrouby vzadu na představci (druhou smyčkou)- viz obrázek.

 • Plastové či kovové svorky?
  Svorkami se přední dvojice nožek mapníku připevňuje na řidítka. Pokud připevníte nožky svorkami kovovými (používejte nástrčný klíč nebo plochý šroubovák – je to lepší než křížák), drží mapník velmi pevně. Kovové svorky jsou jistota – udrží mapník i po případném pádu. Plastové svorky jsou lehčí, vypadají lépe, jednoduše se montují – holýma rukama je každý dokáže sepnout, rozepnout skoro každý (kdo ne, nechť „vyšprtne“ horní část svorky šroubovákem páčením z boku (od nožičky mapníku, o kterou je možno šroubovák opřít). Drží dostatečně, ale při jejich použití je nutno zadní nožku pevně připevnit k představci – viz zde v tetu výše - plastovým zdrhovacím páskem. Zoubky svorek do sebe musejí dobře zapadat, zobáčky svorek nesmějí být šikmo - pozor třeba na umístění těchto svorek na řídítka „vlaštovky“ - tam, kde se řídítka ohýbají, nemusí zoubky dobře dosedat. Dodávám plastové svorky ve čtyř velikostech – průměr do 30 mm, do 32,5 mm (nejpoužívanější), do 35 mm a do 38 mm.

 • Málo místa na řídítkách pro montáž mapníku?
  Pokud Vám překáží „computer“ či „tepák“, podívejte se i na bod „Kam s computerem/tepákem?“ Základna mapníku má šíři 10 cm plus 2 cm na každou stranu ohnuté pacičky, za které je mapník chycen svorkami. Pacičky směřují buďto ven, nebo dovnitř – viz srovnávací foto obou typů. S pacičkami směřujícími ven (které použijete u širokých řídítek, kde je na všechno místa dost) potřebujete na umístění mapníku prostor na řídítkách cca 5-7 cm od osy představce na každou stranu. A těchto typů základen se prodává 95%. Pokud se taková základna na Vaše řídítka nevejde (máte úzká řídítka, zamykací páčky na pružení, hydraulické vedení brzd, které jde těsně podél řídítek apod), použijte základnu s pacičkami směřujícími dovnitř. Pak potřebujete na umístění mapníku prostor na řídítkách cca 3-5 cm od osy představce na každou stranu. Máte-li na řídítkách málo místa, prosím v případě objednání mapníku napsat do poznámky v objednávce "základna s packami dovnitř". V případě, že máte řídítka "vlaštovky", taktéž využijte základnu s packami "dovnitř"

 • Kam s computerem/tepákem?
  Namontujete-li na řídítka mapník, smiřte se s tím, že na přístroje umístěné na řídítkách nebudete vidět. Navíc tam na ně nemusí být vždy místo. Takže se inspirujte přiloženou fotkou alternativního umístění computeru/tepáku a namontujte je na rámovou trubku. Jak na to: pokud máte možnost vybrat si úchytku na podélné trubky, použijte tuto. Pokud ne, můžete klasickou objímku na řídítka upravit takto: rozříznout, aby cca 3-4 cm z ní byly před computerem, rozříznutou objímku připevněte na začátek rámové trubky. Ideálně obostrannou lepicí páskou a ještě plastovými zdrhovacími pásky (3 ks). Objímka je díky ohnutí pružná a bude comp tlačit k rámu, takže tam bude dobře „sedět“.

 • Kam s čipem? Na jo-jo.
  Dnes již to pravidla nevyžadují, ale pokud čip nebo papírový startovní průkaz nevozíte na prstě nebo na ruce, můžete je připojit ke kolu či k dresu přes naviják neboli jojo. Pokud na dres, stačí jojo zavěsit za otvor v jezdci zipu nebo dokonce za kšandu cyklokalhot (pak můžete čip či průkaz vozit pod dresem). Na kolo pak doporučuji nalepit páskou – na rám, na řídítka, na mapník pokud možno tak, abyste na čip v průběhu jízdy viděli. Nestahujte moc pásku, mohli byste snížit schopnost joja navíjet se zpět. Protože jojo se může přetrhnout nebo přestat navíjet, doporučuji použít joja 2, pak neztratíte nic.